درباره بهین سازه مصرف برق 

ما که هستیم؟

شرکت بهین سازه مصرف برق با نام تجاری BMB در سال ۱۳۹۲ در تهران تأسیس گردیده و فعالیت خود را بر پایه ساخت تجهیزات بانک خازن از قبیل رگلاتور خازنی، رگلاتور هارمونیک، راکتور، فیلترهای ضد هارمونیک، آنالیز شبکه و …. بنا نهاده و همواره بهینه سازی مصرف انرژی را در رأس امور خود قرار داده است و به همین دلیل عمده فعالیت خود را روی ساخت و بارگذاری تجهیزات مرتبط با این هدف در صنایع برق و …. متمرکز نموده است.

این شرکت از ابتدای فعالیت خود با هدف قرارگیری در بازار سراسر ایران پا به این عرصه نهاد و طی سال های فعالیتش با ارائه کیفیت بسیار مطلوب در زمینه تولیدات خود تا کنون توانسته علاوه بر انجام فعالیت در سراسر ایران، محصولات خود را به کشورهای مجاور از قبیل آذربایجان، عراق و افغانستان صادر نماید.

محصولات با بالاترین استاندارد

شرکت بهین سازه مصرف برق از ابتدای تأسیس، پیشگام در ارتقاء کیفیت محصولات بوده است. از سال ۱۳۹۶ دارای تأییدیه آزمون آزمایشگاه ماشین های الکتریکی پژوهشگاه وزارت نیرو می باشد و گواهینامه ISO 9001 شرکت به صورت دوره ایی توسط سازمان های بین المللی بررسی می شود.
در حال حاضر گواهینامه های ISO 10002 , ISO 10004 و استاندارد اروپا CE تضمین محصولات این شرکت می باشد، این محصولات با محیط زیست سازگار و برای مصرف کنندگان ایمن و سالم می باشد.

خدمات شرکت

این شرکت متعهد به ارائه بهترین خدمات با حداکثر انعطاف پذیری برای در نظر گرفتن تمامی نیازهای مشتریان می باشد که این خدمات شامل :

 • توصیه های اقتصادی و فنی
 • پشتیبانی در نصب و راه اندازی
 • پشتیبانی دائم در تمام طول عمر محصولات شرکت
 • گارانتی ۵ ساله محصولات

تولید ملی 

تمامی ادوات و تجهیزات به کاربرده شده در پکیج های بانک خازنی شرکت بهین سازه ساخت کشور عزیزمان ایران می باشد و این امر باعث افتخار ماست.

کیفیت بالای محصولات

استانداردها، گواهینامه ها و تأییدیه پژوهشگاه نیرو به پیوست تقدیم حضور می شود.

قیمت پایین تر نسبت به محصولات وارداتی

با توجه به اینکه رگلاتور و فیلترهای هارمونیک تولید ملی و تولید شرکت بهین سازه مصرف برق می باشد از لحاظ هزینه نسبت به رگلاتور های موجود در بازار حداقل ۵۰٪ پایین تر می باشد.

تکنولوژی به کار برده شده در رگلاتور شرکت

شرکت بهین سازه مصرف برق به غیر از تولید رگلاتور خازنی تولید کننده رگلاتور هارمونیکی نیز می باشد که در راستای استفاده برای مکمل هارمونیکی برای بانک های خازن بدون فیلتر می باشد توضیح آنکه استفاده از مکمل هارمونیکی برای بانک های خازنی بدون فیلتر موجب کاهش ۱۰٪ الی ۱۲٪ هزینه های جاری مصرف برق خواهد شد.

تکنولوژی به کار برده شده در سیستم قطع و وصل خازن ها

استفاده از کنتاکتورهای خازنی دارای معایبی می باشد که از نظر مهندسان برق دور نمی باشد، همچنین هزینه بالا از دلایلی می باشد که شرکت بهین سازه برای ایجاد ساز و کار مناسب تر برای قطع و وصل خازن ها در توان های زیر ۳۰ کیلو وار از سیستم سوئیچینگ و از تجهیزات به منظور محدود نمودن جریان اولیه در کنتاکتورها استفاده نماید که از لحاظ کارکرد در طولانی مدت و هزینه برای مصرف کنندگان دارای ۷۰٪ هزینه پایین تر می باشد.

به کار بردن فیلترهارمونیک برای بازدهی بالای خازن ها و حذف اعوجاج های هارمونیکی

به دلیل توسعه شبکه قدرت و استفاده گسترده از الکترونیک قدرت در تجهیزات، سطوح اعوجاج هارمونیکی در سال های اخیر افزایش یافته است. اعوجاج هارمونیکی یک مشکل رایج در نیروگاه ها و ادوات مرتبط با آن است. هارمونیک ها باعث می شوند کابل ها و ترانسفورماتورها در دمای بالاتری از حد مجاز کار کنند و سبب تریپ بریکرها شود و رایانه ها و تجهیزات ارتباطی به درستی عمل نکنند.
در عمل بیشتر مبدل های استاتیکی به توان راکتیو نیاز دارند که از طریق خازن ها این جبران سازی انجام می شود. وقتی تجهیزات جبران کننده توان راکتیو را برای استفاده در مبدل های تولید کننده هارمونیک نصب می شوند، حالت رزونانس و تشدید، سبب هارمونیک های ولتاژی و جریانی بالا یی می شود و می تواند هم به خازن ها و هم به تجهیزات نصب شده آسیب وارد کند.

وقتی که هدف اصلی جبران سازی توان راکتیو در فرکانس اصلی باشد فیلترهای حفاظتی در شبکه قدرت برای جلوگیری از اعوجاج شدید هارمونیکی در شبکه به کار می رود.

تفاوت محصولات شرکت بهین سازه مصرف برق و تجهیزات موجود در بازار

 • تولید ملی
 • کیفیت بالای محصولات بر اساس استانداردها، گواهینامه ها، تأییدیه پژوهشگاه نیرو و رزومه کاری
 • قیمت تمام شده حداقل ۵۰ ٪ پایین تر نسبت به محصولات وارداتی
 • تکنولوژی به کارگرفته شده در رگلاتور شرکت( دارای ثبت صنعتی)
 • تکنولوژی به کاربرده شده در سیستم قطع و وصل خازن ها
 • به کار بردن فیلترهارمونیک برای بازدهی بالای خازن ها و حذف اعوجاج های هارمونیکی
 • نصب ساده و آسان
 • ایمنی متخصصان نصب و استفاده کننده گان در برابر جریان برق

مشکلات به وجود آمده به دلیل وجود هارمونیک

 • تداخل در ارتباطات مخابراتی
 • اعوجاج در ولتاژ پایه
 • اختلال در سیستم های پردازش الکترونیکی و داده ها
 • کارکرد اشتباه سیستم کنترلی و رله های حفاظتی
 • به وجود آمدن گرمای بیش از حد به دلیل تلفات در هسته و در نتیجه خرابی ترانسفورماتورها و موتورها
 • خطا عمل کردن فیوز حفاظتی به دلیل گرم شدن بیش از حد

در مجموع استفاده از بانک خازنی همراه با فیلتر هارمونیک شرکت بهین سازه علاوه بر مزایای موجود در برابر محصولات دیگر سبب کاهش توان مصرفی و در کل هزینه پرداختی توسط مشترکین و بهینه سازی مصرف برق و مهم‌ترین از همه جلوگیری از فرسایش خطوط انتقال می شود و از لحاظ اقتصادی حداقل در هر دوره دارای ۲۰٪ کاهش هزینه های کلی را انجام می دهد و برای مصرف کنندگان دارای توجیه اقتصادی می باشد به این دلیل که نهایتأ ظرف مدت ۵ دوره مصرف ، هزینه دستگاه برای مصرف کننده برگشت پذیر خواهد بود.

برندها

همکاران ما